• BIST 100.339
 • Altın 275,692
 • Dolar 5,6986
 • Euro 6,3000
 • Isparta 17 °C

ATAKAN YAZGAN DÖNEMİ BAŞLADI

Isparta Davrazspor’un (Isparta 32 Spor Kulübü) Olağanüstü Kongresi yapıldı. Başkanlığa ise unutulmaz Başkan İşadamı Atakan Yazgan ve ekibi getirildi.
ATAKAN YAZGAN DÖNEMİ BAŞLADI

Spor Toto Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde güller diyarını temsil edecek olan Isparta Davrazspor’un (Isparta 32 Spor Kulübü) Olağanüstü Kongresi yapıldı.  Kongrede İl Divan Kurulu oluşturuldu. Kongre Divan başkanlığına Erhan Oturak,  Erol katipliklerine Galip Saraç ve İsmail Çakmak getirildi.  Başkanlığa ise Unutulmaz Başkan Yazgan getirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrede gündem maddeleri tek tek onaylandı. Kulübün ismi Isparta 32 Spor olarak değiştirildi. Gergin geçen kongrede zaman zaman tartışmalar yaşandı.

KULÜBÜN FAALİYETLERNİ BAŞPINAR ANLATTI

Kulübün Faaliyetlerini anlatan Yönetici Erkan Başpınar, “Sayın başkanlarım,  değerli Isparta spora gönül vermiş taraftarlarımız ve hepiniz hoş geldiniz. Kongremiz öncelikle Isparta’mıza hayırlı olması dilekleriyle başlamasını uygun görüyoruz. Isparta Davrazspor faaliyetleri raporu 2018-2019 sezonunda takımımıza 24 futbolcu, teknikekiple  sezon hazırlıklarına Isparta İl Özel İdaresi tesislerinde başladık. İkinci etap olarak alt yapı altında takımımızı hazırlık maçlarının da içerisinde bulunduğu bir ikinci hazırlık kampı dönemini tamamlayarak bitirdik. Büyük kupa maçı olmak üzere sezon boyu 27 resmi maç yaptık. Bunların 13’ü iç saha 13’ü deplasman toplam 26 tane Bal ligi maçı yaptık. Takımımız devre arasında ise Isparta ve Antalya’da olmak üzere 2 etapta hazırlık kampı yaparak bu sezonu tamamladı. Takımımız sezonu 4. Sırada 46 puanla bitirdi. Son olarak da statü gereği EmreSpor’la Play-Out maçı yaparak 3-1 galip gelerek Bal ligine devam etti. Faaliyet raporumuz budur.01.06.2018-31.12.2018 tarihleri arasında gelirler toplamı 2 trilyon 097 milyar295 TL. Giderler toplamı 2 trilyon 096 milyar 195 kuruş. 01.01.2019 -14.05.2019tarihleri arası gelirler toplamı 1 trilyon 498 milyar 065 kuruş giderler toplamı 1 trilyon 499 milyar 563 kuruş” dedi.

TARAKÇI’DAN TEPKİ

Parmak kaldırmasını itiraz eden 32 Gençlik Taraftar Sorumlusu Uğur Tarakçı, “Kusura bakmayın divan böyle olmaz. Kaç kişi saydın parmakla da kabul ettin? Bu işe ciddiyetle başlayalım” diye tepki gösterdi.

Divan Başkanı Erhan Oturak, “Gündemimizin 7 maddesi de bilindiği üzere Isparta Davraz Spor Kulübünün 1. Maddesinin tüzük değişikliği. Yani eski adıyla Isparta Davrazspor kulübü derneği yeni adıyla Isparta 32 Spor kulübü derneği şeklinde tüzük tadilatı yapılacak. Oylarınıza sunuyorum” dedi.

“Kulübün isminden neden rahatsız oldunuz?” şeklinde soruya ise Eski Yönetici  SerkanBaşpınar şöyle cevaplıyor:

   “Öncelikle kongremizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.  Davrazspor’un ismi diğer bilinen rakip ve bulunduğumuz iller ve ilçeler içerisinde Isparta’dan ayrı takımmış algısı oluşturduğu Isparta’nın bir ilçesi bir beldesi algısı oluşturduğu için sürekli bize gelen telefonlar yönetimde bulunduğumuz dönemlerde yine çıkan haberler yine bizim kuruluş amacında Isparta DavrazSpor’u bir marka olarak ortaya çıkarmak amacında maksadında Isparta takımı Isparta’nın şehir takımı olarak algı oluşturması düşündüğümüz amaca ulaşmadığı için ve bulunduğumuz grup içerisinde DavrazSpor ismini Isparta’nın değil de Isparta’nın bir ilçesini Isparta’nın Davraz semtinin Isparta’nın beldesinin bir takımıymış gibi bir algı oluşturmasından dolayı geçmişten bugüne gelen Isparta markasını tekrar ortaya çıkarmak adına geçmiş dönem yönetimle mevcut yönetimin ortak fikriyle ortaya atılan Isparta 32 ama muhtemelen başkanımız Sayın Atakan Bey bu süreçle ilgili önümüzdeki dönemler de açıklama yapacaktır.  Gerekçesi şu Isparta’nın kaybolan değeri olan Isparta Sporu tekrar Isparta’ya kazandırıp Türkiye’de örnek bir kulüp haline getirmek için bu bir başlangıçtır. Gerekçesi budur. Eğer farklı görüş ve düşünceniz varsa tekrar bir bilgi verelim. Prosedür gereği Isparta 32 yazacak ama bizim bundan sonraki sözümüz, sloganlarımız ve söylemlerimiz Isparta Spor üzerinden gidecek arkadaşlar. Bu derneği mecburiyetten yani Isparta ismini Isparta 32 başına veya sonuna bir şey eklememiz gerekiyordu. Bu prosedür gereği Isparta 32 olarak şuanda tüzükte değişiklik yaptık. Ama gerek federasyonda gerekse hukuksal anlamda Isparta Spor ismini tekrar kazanmak adına bu kulüp olarak bütün mücadeleyi başkanım söz verdi. Bu bir süreç belki 6 ay belki 1 sene içerisinde tamamlayacağız. İnşallah profesyonel lige çıktığımızda Isparta Sporu net bir şekilde isim olarak yaşayacağız, yaşatacağız.”

ISPARTASPOR BÖYLE YOK OLDU

Konuşmalara zaman zaman itiraz eden 32 Gençlik Taraftar Sorumlusu Uğur Tarakçı “Zaten elimizde olan Isparta Sporu bu şekilde kaybettik. Aynı bu şekilde. Benim anlatmak istediğim de elinizi kaldırıp indirin değil olay, olay hesap sorma. Hesap sormadan 1 gün bile işletilemez, yönetilemez. Önce kongreye hesap soralım. Alacaksın her şeyini gelirini giderini. Ali başkanım işte bir tane açıklaması yok. Bu hale niye geldik. Bunları önce komple konuşalım. Isparta Sporu yok ettik aynı bu şekilde yok ettik. Yani Isparta Spor’a bin tane üye geldi buraya üye olup olmadığı da belli değil el kaldır indir. Ispartaspor böyle yok oldu. Şehre kazanılması istenen bir takım vardır ortada ama 3 yıldır şehre kazanılmayan bir takım vardır şuanda burada. Bu takımın bir adı gerçekten olması gerekiyorsa tek isim vardır. Isparta spor olması gerekir ama olmayacaksa il özel idare olarak devam etmesini ben daha gönülden istiyorum” diye konuştu.

Oylamanın ardından takımın ismi Isparta 32 Spor Kulübü olarak değiştirildi.

   Eski Kulüp Başkanı Ali Bolat ise kongrenin hayırlar getirmesini dileyerek Atakan Yazgan ve ekibine başarılar diledi. Bolat, “ -Sayın Atakan başkana Isparta Davrazspor’a gönül vermiş Isparta Davrazspor sevdalıları hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bildiğiniz üzere geçen sene haziran ayı itibariyle ben ve 20 tane çok değerli arkadaşlarım göreve geldik. Bu salonda bugünkü gibi yapmış olduğumuz kongre gibi kongreyle göreve geldik. Hedefimiz şampiyonluktu. İdeallerimiz vardır, beklentilerimiz vardır, hedeflerimiz vardır. Futbolda her şey 90 dakikada bitiyor biliyorsunuz. Yenebilirsiniz, mağlupta olabilirsiniz berabere de kalabilirsiniz bu futbolun doğasında vardır. Futbolun doğasında bunlar var. Ben bugüne kadar köy hizmetleri spor özel idariespor Isparta DavrazSpor ve bugünkü yapmış olduğumuz kongreyle Isparta 32 olarak değiştireceğimiz kulübümüz bugüne kadar emek veren 1976 yılından bugünkü tarihe kadar emek verip gönül veren destek veren çalışan yönetimlerde bulunan dışarıdan gönüllü olarak sürekli destek olan tüm geçmişteki arkadaşlarımızın tamamına teşekkür ederim. Benimle birlikte 1yılda benimle birlikte görevde bulunan yönetim kurulu arkadaşlarıma yeni yönetimde aynı şekilde geçmiş yönetimde görev alan arkadaşlarıma bütün yönetim kurulunda olan arkadaşlarıma verdikleri destekten ve emekten dolayı da teşekkür ederim.  Bundan sonra seçilmiş olan yönetime başta Atakan Yazgan başkanımızın liderliğinde önderliğinde yeni görev alacak yönetime şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah bizim hedeflediğimiz bizim özlemle şampiyonluğunu duyduğumuz daha önce Atakan başkanımızın 1999-2000’li yıllarda yapmış olduğu gibi inşallah önümüzdeki sezon ‘O sene bu sene” sloganı ile inşallah şampiyon eder göğsümüzü kabartır ve bizi Isparta’yı profesyonel ligde hak ettiğimiz yerde temsil etmek için mücadele eder ve başarılı olurlar. Ben şimdi başarıların temennisini dilerim ve hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

YENİ YÖNETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Atakan Yazgan

Osman Şahlan

Galip Küçükyaman

Ayhan Durgun

Hasan Köstüklü

Şakir İpekçi

Cengiz Aydemir

Mehmet İpekçi

Ali Koca

Onur Yiğiter

Ziya Eroğlu

Ferhat Koçer

Uğur Kılınç

Erkan Başpınar

Yılmaz Öztek

Erhan Oturak

Murat Dulupçu

Mustafa Marulcu

Emin Ursavaş

Sezgin Gülatan

Mustafa Karabulut

ONUR KURULU

Hasan Özbek

Atilla Süldür

Hilmi Özdemir

 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • HÜSEYİN HOCA’NIN DİKTİĞİ TOPLAR UEFA YOLUNDA16 Eylül 2019 Pazartesi 12:18
 • İŞTE GELECEĞİN YILDIZLARI HER BİRİ YETENEK15 Eylül 2019 Pazar 20:28
 • Ispartaspor gümbür gümbür geliyor14 Eylül 2019 Cumartesi 21:33
 • KEÇİBORLU BELEDİYESPOR’DAN TRANSFER ŞOV06 Eylül 2019 Cuma 20:32
 • ISPARTASPOR LİGE BİLENİYOR06 Eylül 2019 Cuma 13:33
 • KONYA’DA ISPARTA RÜZGARI05 Eylül 2019 Perşembe 11:42
 • ENES SALİH EMRESPOR'DA04 Eylül 2019 Çarşamba 13:46
 • ISPARTASPOR'DA TRANSFER BİTMİYOR04 Eylül 2019 Çarşamba 12:06
 • EMRESPOR, BAL TAKIMINI DEVİRDİ03 Eylül 2019 Salı 10:02
 • ISPARTASPOR’A 10 NUMARA GELİYOR03 Eylül 2019 Salı 09:57
 • ÖNE ÇIKANLAR
  • Parlar Halı Yıkama
  • Mehmet Usta Kahramanmaraş Dondurmaları
  • Hazal Halı Yıkama
  • Dynobil
  • Kule 246
  • Barışın Yeri
  • Eroğlu Yumurtacılık
  • İMAR BARIŞI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ
  • YILDIZHAN PLANLAMA ÇEVRE MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ.
  • BADEZ KURUYEMİŞ
  • PARLAR HALI YIKAMA
  • RİSK KENTSEL DÖNÜŞÜM MERKEZİ
  • BERKAN YAPI DENETİM
  1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Son 32 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0246 500 40 40